ІСТОРІЯ НЕМІШАЇВСЬКОЇ ЗОШ І - III СТУПЕНІВ №1

Згідно архіваних даних у 1919 році в селищі Немішаєве відкрилась 3-річна школа в приватному будинку гр. Карнаухова по вул. Пушкіна, №42. У школі навчалося ЗО учнів. Учителями в школі були Кобак Ульян Авксентійович. Дьоміна Лідія Григорівна. Соколова Анастасія Микитівна. Ількевич Георгій Петрович.

Трудовим вихованням з хлопчиками займались місцеві жителі, колишні залізничники, серед них були Ткаченко Іван Миколайович і його син Микола. Багато з них не одержували ніякої платні.

Школа існувала до 1927 року.

З 1927 по 1944 рр. в селищі школи не було.

Після визволення Бородянського району від фашистських загарбників селище почато швидко зростати.

У 1944 році в будинку громадянина Савченка Г.О. по вул. Чкалова №49 була відкрита школа з класами-комплектами, якою завідувала Юрачковська В.М. Першими вчителями школи були Опанасенко Ю.К. та Лобанова H.A.

З 1946 року початкова школа почала функціонувати по вул. Петровського, 48 Вона була початковою.

У 1956 році вона стає семирічною, тут навчається 156 учнів, а з 1961 - функціонує вже як восьмирічна.

За хорошу навчально-виховну роботу вчителька цієї школи Чижевська М І. була нагороджена Орденом Трудового Червоного Прапора

З 1963 у Немішаєве відкривається середня школа, яку очолює Могилянський Ю.М., завучем був Яремчук Олексій Антонович. У цей рік навчалося тут 342 учні, учительський колектив складався з 21 вчителя.

1962 рік. За ініціативою диретора Немішаївського заводу кормових антибіотиків Савчена М. Я. розпочато будівництво нової школи по вулиці Заводській. Цього ж рокубудову здано в есплуатацію.

У 1963-1964 рр. в школі було створено комсомольську організацію, першим секретарем якої була Надія Куракса та партійну організацію, яку очолив Руднєв Володимир Апполонович.

Школа переходить на кабінетну систему освіти. Учительський колектив за ініціативою завуча Філь В.Є. працює над поповненням бази навчальних кабінетів.

У районних олімпіадах, змаганнях школа щорічно посідає перші місця.

1965 рік. Директором школи призначається Ельзон Семен Григорович. Створюється і обладнується майстерня для занять з трудового навчання, спортивний зал.

Під керівництвом учителя фізичного виховання Яковлєва О. Т. вперше на День Перемоги провдиться масове спортивне свято, в якому взяли участь всі учні школи.

У 1966 році був перший випуск. Золотими та срібними медалями було нагороджено 11 випускників. У цьому ж році створюється радіовузол під керівництвом Яковлєва О Т., у 9-10 класах вводиться викладання електротехніки

1968 рік. У школі започатковуються такі традиції: Свято першого та останнього дзвоника. Свято квітів та плодів, шкільні предметні олімпіади.

Для поглиблення і зміцнення знань учнів створюється "Товариство юних любителів науки і техніки", яке складається з 4-х відділень і 15 секцій.

Школа працює у дві зміни. Знову постає питання про добудову школи. На допомогу приходять шефи. Директор школи Ельзон С.Г. та викладач військової підготовки Сябрук П. А. енергійно проводять організаційну роботу по добудові школи, оформляють документацію На будівництво-реконструкцію одержано дозвіл. за яким передбачалось добудувати 12 класних кімнат, спортивний зал. їдальню, теплицю.

Для педагогічної освіти батьків створений університет педагогічних знань. Зростає авторитет інколи, підвищується якість знань учнів, про що свідчать підсумки районних олімпіад.

Школу відвідала делегація учителів Естонської PCP. Побував німецький професор Роленд Рудоліоф. Теплі відгуки про школу, педагогічний колектив залишили гості.

1969 рік. Розпочалась реконструкція школи: добудовується 14 класних кімнат, спортивний зал, їдальня. Обладнується уже 6 навчальних кабінетів, створюється новий географічний майданчик, зелений клас, радіофіковано школу. Виготовлено багато моделей з електротехніки. Розгортається профорієнтаційна робота з учнями.

1970 рік. 5 вчителів нагороджені ювілейними медалями до 100-річчя з дня народження В.І.Леніна.

Влітку цього ж року працює шкільний піонерський табір, у якому відпочивало 75 учнів. У школі навчаються 663 учні.

1 вересня відбулося відкриття школи з добудованим приміщенням: 12 класних кімнат. 2 майстерні, спортивний зал, їдальня на 200 місць з харчоблоком, теплиця, котельня, система каналізації, водопровід.

У пам'яті односельців назавжди залишиться ім'я Єзерського Миколи, який загинув, рятуючи життя потопаючих п'ятикласників Кармазина і Пурла. Микола посмертно нагороджений медаллю "За врятування потопаючих".

1972 рік. Школа переходить на кабінетну систему навчання, педагогічний колектив працює над проблемою "Використання наочності в навчанні як одного із засобів виховання інтересу до знань". Для підвищення методичного рівня створено методкабінет, при якому працює 13 методичних комісій.

З метою виховання інтересу до знань проводяться місячники науки Вчителі англійської мови Лакішик М І І. та Лакішик J1.A. організували "Клуб інтернаціональної дружби", який має зв'язки з союзними республіками та іншими країнами, проводяться мітинги солідарності з народами, які борються за незалежність. Вдосконалюється робота університету педагогічних знань для батьків, яким керує директор школи Ельзон С.Г. У 1-4 класах вводиться урок ритміки, а для учнів старших класів гурток бальних танців(керують цією роботою подружжя Давидових).

КІД на високому рівні організував зустріч піонерів га комсомольців школи з німецькими студентами педінституту м. Дрездена, яка пройшла на найвищому рівні. Були зустрічі з делегацією Ірану, Куби. Іспанії. Італії. Франції.

1981 рік. Школа ІЗ років підряд нагороджується Перехідним Червоним прапором РК КПУ і Районної Ради народних депутатів за успіхи в соціалістичному змаганні шкіл Бородянського району.

1983 рік. У школі навчається 730 дітей. Учні займають перші місця з усіх предметів на районних олімпіадах, беруть участь в обласних, республіканських, всесоюзних олімпіадах. Перше місце на обласній олімпіаді юних математиків завоював Пецеляк Ігор: учень Батута Сергій виборов перемогу на республіканській олімпіаді юних математиків і фізиків.

1984 рік. Чотирьом кабінетам школи присвоєно "Кращий кабінет області", шести -"Кращий кабінет району". При школі успішно працює табір праці і відпочинку.

1986 рік. В школі створюються кабінети інформатики і обчислювальної техніки, профорієнтації, трудового виховання І - III класів, майданчик для практичного вивчення правил дорожнього руху, кімната Бойової слави.

1987 рік. Педагогічний колектив очолює Яригін В.М.

Чорнобильська аварія морально вплинула на людей, але педагогічний колектив продовжує працювати в своєму руслі: дооформлюються кабінети, діти беруть участь у районних, обласних, республіканських олімпіадах, завойовують перші місця.

Дурицький Г.А. готує команду математиків Київської області для участі в республіканській олімпіаді в М.Тернополі. Немішаївську середню школу представляв Пецеляк Ігор.

В 1988 - 1990 pp.беруть участь у республіканській математичній олімпіаді такі учні: Костюк Валерій, Легкоступ Вадим ( у 1997- 1998 pp. Тимовська Юля, Желобецька Олеся. ).

1988 рік. Створено фольклорний гурт "Калинонька", в якому співають і танцюють діти віком від 7 до 16 років За час існування колектив дав безліч цікавих та змістовних концертів. Солістки ансамблю є стипендіатами Київського відділення дитячого фонду України. Гурт "Калинонька" - Лауреат V республіканського дитячого фольклорного свята в Сумах, постійний учасник автентичного фольклорного фестивалю "Батьківські пороги".

Ансамбль здобув Приз глядацьких симпатій за кращий український одяг.

Відзначаючи високу виконавську майстерність, досягнення у вихованні національної самостійності, наказом Міністерства освіти за № 419 від 13.10.1994 р. фольклорному гурту "Калинонька" присвоєно високе звання "Народний колектив".

Колектив побував у різних країнах світу. Пастор Доменіко подарував школі стоматологічний кабінет.

Щороку ансамбль "Калинонька" співом і танцями чарує друзів з Німеччини!

Німецькі дорослі друзі 3-4 рази на рік відвідують родини дітей з "Калиноньки". Працюють з колективом ентузіасти, віддані своїй справі фахівці-професіонали, "Відмінники народної освіти України", члени Всеукраїнської музичної спілки - художні керівники Таїса Григорівна та Олексій Дмитрович Різники.

За роки існування (станом на 01.01.2002 р.) школу закінчили 1619 учнів. 629 хлопців, 990 дівчат.

129 учнів нагороджено Золотою медаллю , 57 - срібною, 385 учнів одержали грамоти "За особливі успіхи у вивченні окремих предметів".

У жовтні 1996 року на базі школи було створено філіал факультету (тепер інституту довузівської підготовки НТУУ "КПІ").

У цій структурі під керівництвом кандидата технічних наук, випускника Немішаївської середньої школи Сіренка Анатолія Петровича працювали вчителі: Дурицький Г.А., Левков A.M.. Покотило Е.И., Мирончук В.М. За ці роки студентами вузу стали 37 учнів школи.

У Немішаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 працює 30 вчителів. З них вчителів вищої категорії - 14. старших вчителів - 5. вчителів-методистів - 2.

Серед них - випускники цієї школи:

  • Білокриницька Т.М. - 1966 рік
  • ІванюкО.Г. - 1968 рік
  • Шевченко A.M. – 1973 рік
  • Грумент Т.B. - 1979 рік
  • Мирончук В.М. - 1981 рік
  • Чечітко Н.Л. - 1990 рік
  • Яковлєва Т.П. - 1989 рік

З середовища педагогічних працівників школи вийшли здібні організатори педагогічних колективів шкіл району: Кравчук М.І.. Савченко С.Д., Вигівський І.П. та організатори районної ланки освіти Богусевич Ф.Г., Черненко Н.П., Савченко О.Є.

18 січня 1999 року управлінням освіти Київської обласної державної адміністрації школа визнана атестованою за статусом загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Рівень освітньої діяльності - середній.

Кiлькiсть переглядiв: 670